Modernizasyon Yenileme

Yapım yılı ve asansörlere biçilen 10 yıllık mekanik ömür göz önüne alındığında, belli bir zaman sonra asansörün çalışma performansının da düşmesi sebebiyle modernizasyon kaçınılmaz olmaktadır.

Modernizasyon Görsel ve Teknik anlamda olmak üzere 2 ye ayrılır.

 

Görsel modernizasyon daha çok sistem düzgün çalışıyorsa Kabin Dekorasyonu ve Buton yenilenemesiyle sağlanabilir.

 

 

 

Kabinler yerinde ve komple sökülerek fabrikasında iç dekorasyona tabi tutulabilir.
Duvar kaplamaları laminat veya  krom paslanmaz saç yapılır.
Tavan ve taban döşemesi  yenilenerek daha ferah daha aydınlık bir kabin görüntüsü
elde edilebilir.
Yerinde dekorasyon yapılsa bile emniyet yönünden sakıncalı olan kabinler ise,Taşıyıcı Süspansiyonları ve Paraşüt Sistemleri başta olmak üzere, bütünüyle yenilenmek zorundadır.
Kabin Yenilenmesi esnasında tam otomatik kabin içi emniyet kapısı takılması asansörünüzün güvenliğini arttıracaktır

Kat ve Kabin içi butonları digital veya LCD göstergeli olarak yenilenerek kullanıcının son derece estetik ve şık butonları kullanarak tatmini sağlanabilir. Yeni butonların çalışabilmesi için  kumanda tablosu ve tesisatın da  değişmesi gerekebilir.    
Teknik modernizasyon ise sistemin düzgün ve sağlıklı  çalışmadığı emniyetten yoksun asansörlere uygulanır. Bu modernizasyonda; aşağıdaki tüm ekipmanlar yenilenebilir.  
Eski tip tek hızlı çok ani ve sert duran,  sadece basılan kata giden, asansörlerin kumanda tablosu ve makinalarının yenilenmesiyle daha hızlı ve basılan her kata sırayla gidebilen asansörlere dönüşüm mümkündür.
Modernizasyon teklifleri için mutlaka çalışan asansörünüz A dan Z ye incelenerek Teknik İnceleme Raporu doldurulduktan sonra çalışma durumuna uygun olarak teklif hazırlanır.
 
Makina 

Çalışan eski asansörlerin bir çoğunda tek hızlı 0.63 m/sn makinalar mevcuttur. Duruş kalkış konforunun çok kötü olduğu bu sistemler yeni nesil çift hızlı yada kademesiz hızlı makineler ile yenilenerek hem hız hem de duruş kalkış konforu açısından son derece iyi sonuçlar elde edilebilir.

Tablo

Tek hızlı makine motorun tek başına yenilenmesi mümkün olmadığı için yeni hıza ve sürüş şekline uygun olarak kumanda tablosu da son teknoloji ürünü CPU kontrollü CE belgeli olarak sellektif kumanda şeklinde yenilenir.

Tampon 

Kuyu dibi ve üstü emniyet mesafeleri için kabinin ve karşı ağırlığın altında bulunan tamponlar EN-81-1 standartı gereği CE belgeli olarak yenilenir.

Regülatör

Asansörde Can Güvenliği dendiği zaman ilk akla gelen paraşüt sisteminin çalışmasını sağlayan Emniyet Regülatör sistemi de  aşağı-yukarı yönde etkili olarak, tüm aparatlarıyla beraber EN-81-1 standartı gereği CE belgeli olarak yenilenir.

Paraşüt

Asansörün kontrolsüz olarak hızlanması durumunda devreye giren fren tertibatı da EN-81-1 standartı gereği CE belgeli olarak yenilenir.

Kilit
Manuel kapıların en önemli aksamı olan kapı kilitleri de EN-81-1 standartı gereği CE belgeli olarak yenilenir.


Ups

 

Asansörün kendi panosu ile beraber uyumlu olarak çalışabilcek bu kurtarma sistemi, elektrik kesilmesi anında bir kaç saniye içersinde devreye girerek, iki kat arasında kalmış ve emniyet devreleri kapalı kabini en yakın kata getirir ve (eğer varsa) otomatik kapıların açılılarak içeride mahsur kalan kullanıcının kabinden çıkmasına olanak sağlar. 

 

 


ürün ayrıntısı için ürünlerin isimlerini tıklayınız

https://www.westamatic.de/ https://www.anton-heim.de/ https://www.teuto-finanzen.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ http://www.hoenskliks.nl/ https://www.ross-cosmetic.de/ https://www.dreherei-glock.de/ https://www.vu-optimierung.de/ https://www.young4mation.de/ https://www.campdragan.com/ https://www.flomaq.de/ https://www.aktionspreisforum.de/ https://www.dreherei-glock.de/ https://www.vuongdesign.nl/ https://www.tewes-grafik.de/ http://www.laserhaircare.nl/ https://www.josephgrill.nl/ https://www.edinstwo.de/ https://www.malente-brodersen.de/ https://www.crashman.nl/ https://www.philippjaehnel.de/ https://www.maxtreppen.de/ https://www.fedelespain.com/ https://www.ekskuus.nl/ http://www.chariotsofthedead.com/ https://www.brockvilleinfo.com/ https://www.deverzinner.nl/ https://www.esmoebel.de/ https://www.hp-berufshilfe.de/ https://www.auto-powersuche.de/ https://www.digitelmobile.nl/ https://www.pc-legeres.de/ https://www.teuto-finanzen.de/ http://www.rapidpcfix.co.uk/ http://www.byeve.de/ https://www.adrian-bonn.de/ https://www.malente-brodersen.de/ https://www.hemrotech.de/ https://www.metallbau-gaertner.de/ https://www.pestalozzinet.de/ http://www.paalman-tempelman.nl/ http://www.kaniko.de/ https://www.hi-drispenstedt.de/ https://www.teuto-finanzen.de/ https://www.kredit-quality.de/ https://www.euro-logging.de/ https://www.josephgrill.nl/ https://www.metallbau-gaertner.de/ https://www.securus-peine.de/ https://www.frank-weisser.de/

TOP